Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Quantum Leap nasazen na mainnet Ethereum

0

Uri Kolodny, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti StarkWare, řekl, že nejnovější upgrade Quantum Leap společnosti Starknet dělá z vysokého TPS realitu na mainnetu Ethereum. Dlouho očekávaný upgrade Quantum Leap pomocí škálovacího protokolu vrstvy 2 Starknet byl nedávno nasazen na mainnet Ethereum, který umožňuje až 90 transakcí za sekundu (TPS), což zvyšuje rychlost sítě.

V oznámení zaslaném Cointelegraphu Uri Kolodny, spoluzakladatel a generální ředitel StarkWare, uvedl, že je to významný den pro blockchain Ethereum, protože škálovací strop byl „rozbit“. Vysvětlil, že „vysoké TPS je konečně realitou. Ethereum mainnet“ kvůli nové aktualizaci a přidává:

„Řekli jsme, že tento upgrade přinese potenciální TPS v řádu stovek během 3. čtvrtletí a jen jsme doufali, že zátěžový test ověří, že jsme u cíle. Několik desítek TPS v tomto počátečním bodě by nás vzrušilo – ale dostali jsme víc, než jsme očekávali.“
Kolodny také zdůraznil, že se mu podařilo dosáhnout konzistentních 37 TPS. Kromě toho výkonný ředitel také poznamenal, že během vrcholných momentů testy ukázaly, že převodové transakce za sekundu téměř dosáhly 100.

5.července byl Starknetův Quantum Leap nasazen v testovací síti, zaznamenávající rychlosti až trojnásobné. V době nasazení testovací sítě tým oznámil, že očekává, že „čas do zahrnutí“ bude přibližně 15 sekund. To znamená, že decentralizované aplikace (DApps) mohou potvrdit transakce v řetězci během několika sekund, ale realita předčila očekávání.

„Usilovali jsme o latenci pod 15 sekund a nakonec měla naprostá většina transakcí dobu do zahrnutí pod 10 sekund,“ vysvětlil. Podle týmu Starknet by větší propustnost a rychlejší začlenění připravilo cestu pro rychlejší aplikace DeFi. To také znamená, že hry s hodnocením AAA budou v rámci sítě realističtější.

Eli Ben-Sasson, spoluzakladatel a prezident StarkWare, řekl Cointelegraphu, že to znamená, že komunita v podstatě dostává „přeplňovaný elektrický nástroj“. Díky tomu budou najednou schopni stavět věci, které dosud nebyly možné.

Jednatel také vyzdvihl krátkodobé a dlouhodobé dopady nového vývoje. „Téměř přes noc bude DeFi rychlejší a méně neohrabané a hraní v řetězci bude mnohem bezproblémovější. Z dlouhodobého hlediska to povede k novým a kreativním projektům, které změní způsob, jakým interagujeme s technologiemi a navzájem,“ vysvětlil.

ZDROJ: https://cointelegraph.com/news/ethereum-tps-boost-starknet-quantum-leap-goes-live