Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co je STAKING?

0

Staking kryptoměn je proces, při kterém držitelé určité kryptoměny “uloží” (stake) své mince nebo tokeny ve speciální peněžence nebo na platformě a přispívají tak k provozu dané kryptoměnové sítě. Tím, že stakeují své mince, přispívají k potvrzování transakcí a zabezpečení sítě.

Hlavním cílem stakingu je podporovat konsensusový mechanismus, kterým daná kryptoměna funguje. Nejčastěji se při stakingu využívá mechanismus Proof of Stake (PoS), který je alternativou klasickému mechanismu Proof of Work (PoW).

Při stakingu mají držitelé stakeovaných mincí několik výhod:

  1. Odměny: Stakeři jsou odměňováni za svou účast v provozu sítě. Tyto odměny se často vyplácejí ve formě dalších mincí nebo tokenů. Odměny jsou obvykle přidělovány na základě podílu stakeřova vkladu ve srovnání s celkovým vkladem v síti.
  2. Hlasování: Stakeři mohou mít možnost hlasovat o důležitých rozhodnutích týkajících se kryptoměnového protokolu. Hlasovací práva jsou často vázána na množství stakeovaných mincí, což dává větší vliv stakeřům s vyšším vkladem.
  3. Zabezpečení sítě: Staking pomáhá zabezpečovat kryptoměnovou síť tím, že stakeři drží mince v peněžence a jsou ochotni je ztratit v případě, že by se chovali nečestně (například pokusy o dvojité utrácení mincí). Tím je sítě ztěžováno provádění útoků a zvyšuje se její odolnost.

Staking je stále populárnější způsob, jak využívat kryptoměnový kapitál kromě klasického držení mincí.

STAKING HUB NFT

Už máš svůj Staking, nebo Staking Hubb NFT?

STAKING, NEBO NIC!

Připoj se k nám nyní. 

Nevíte si rady? Navštivte naše sociální sítě a kontaktujte nás! Rádi vám pomůžeme. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *