Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

BlackRock a Bitcoin ošklivá pravda

0

Největším správcem aktiv na světě je společnost BlackRock. Tato americká investiční korporace a správce finančních fondů se sídlem v New Yorku byla založena v roce 1988. V současné době spravuje aktiva ve výši přibližně 10 bilionů dolarů. BlackRock působí celosvětově se 70 kancelářemi ve 30 zemích a s klienty ve 100 zemích.

BlackRock je velmi rozsáhlá investiční společnost a má investice v mnoha odvětvích, včetně technologií, financí, dopravy, energetiky a dalších. Jejich největší akciové podíly zahrnují americké technologické giganty jako Apple, Microsoft, Amazon a Google.

Zde jsou některé příklady:

•             Apple: BlackRock vlastní podíl v hodnotě 171 miliard dolarů, což představuje 6,5% celkových akcií

•             Microsoft: BlackRock vlastní 7,1% podíl.

•             Amazon: BlackRock vlastní 5,7% podíl.

•             Facebook: BlackRock vlastní 6,9% podíl.

•             Coca Cola: BlackRock vlastní 6,45% podíl.

Je důležité si uvědomit, že tyto podíly se mohou měnit v závislosti na tržních podmínkách a investičních strategiích BlackRock.

BlackRock, je jedna z největších investičních společností na světě, která se pozicuje v průmyslu těžby Bitcoinu. Tato investiční gigantka je již druhým největším akcionářem u čtyřech z pěti největších těžařů Bitcoinu, podle tržní kapitalizace.

Podle údajů získaných Finboldem z CNN, BlackRock Fund Advisors zvýšili svou pozici u těchto těžařů Bitcoinu 30. června, čímž si upevnili druhé místo jako největší akcionáři, a to následovně:

•             RIOT: 10,749,369 akcií (6.14%), celková hodnota 199,08 milionů dolarů;

•             MARA: 10,938,032 akcií (6.44%), celková hodnota 190 milionů dolarů;

•             CIFR: 2,200,654 akcií (0.88%), celková hodnota 8,36 milionů dolarů;

•             WULF: 4,831,312 akcií (2.28%), celková hodnota 14,10 milionů dolarů.

Celková hodnota těchto pozic je přibližně 411,54 milionu dolarů, což představuje asi 19% celkového hashrate Bitcoinu.

Oficiálně nepotvrzené informace o vlastnictví podílů 10 největších těžařských společností.
• Riot Blockchain, Inc. (RIOT): BlackRock vlastní podíl v Riot Blockchain, Inc.
• Marathon Digital Holdings, Inc. (MARA): BlackRock vlastní podíl v Marathon Digital Holdings, Inc.
• Canaan Inc. (CAN): BlackRock vlastní podíl v Canaan Inc.
• Hut 8 Mining Corp. (HUT): BlackRock vlastní podíl v Hut 8 Mining Corp.
• Argo Blockchain (ARBK): BlackRock vlastní podíl v Argo Blockchain.
• Bit Digital (BTBT): BlackRock vlastní podíl v Bit Digital.
• Bitfarms (BITF): BlackRock vlastní podíl v Bitfarms.

Existují obavy, že vstup velkých finančních institucí, jako je BlackRock, do Bitcoinu by mohl vést k centralizaci, což by mohlo ohrozit základní principy Bitcoinu, jako je odolnost vůči cenzuře a decentralizace. Arthur Hayes, spoluzakladatel BitMEXu, například diskutoval o možném dopadu zapojení BlackRocku do Bitcoinu a zdůraznil obavy z decentralizace a roli SEC.

Pokud jde o konkrétní procento hashrate sítě Bitcoinu, které BlackRock spravuje, přesná čísla nejsou k dispozici. Nicméně, podle některých zdrojů, veřejně obchodované společnosti nyní kontrolují asi 19% celkového hashrate Bitcoinu. BlackRock je druhým největším akcionářem ve čtyřech z pěti největších těžařů Bitcoinu podle tržní kapitalizace, ale to neznamená, že by měl přímý vliv na hashrate sítě Bitcoinu.

Je důležité poznamenat, že tato čísla se mohou měnit v závislosti na tržních podmínkách a investiční strategii BlackRocku. Také je třeba mít na paměti, že decentralizace je klíčovým principem Bitcoinu a jakákoli snaha o centralizaci by mohla narazit na silný odpor ze strany komunity.

Další informace: cryptonews.com, techopedia.com, crypto-news-flash.com, cointelegraph.com, kitco.com, investing.com, blockchain.com, twitter.com, 1. finbold.com, finance.yahoo.com, bitcoinmagazine.com, coingape.com, krypto.novinky, nasdaq.com, fintel.io, wallstreetzen.com, marketingsentinel.com, marketbeat.com, bing.com, cointelegraph.com, coindesk.com, crypto.news, bing.com, marketbeat.com, nasdaq.com, marketbeat.com, en.wikipedia.org, bing.com, coindesk.com, marketbeat.com, nasdaq.com, finance.yahoo.com, hiveblockchain.com a další.

Nevíte si rady? Navštivte naše sociální sítě a kontaktujte nás! Rádi vám pomůžeme. 

www.kryptoklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *