Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Aktuálně o XRP

0

Aktualita: Soud rozhodl, že XRP není cenný papír v případu SEC proti Ripple Generální ředitel Brad Garlinghouse nedávno naznačil, že případ brzy skončí, ale boj o kryptoměny ještě neskončil.

Společnost Ripple Labs získala výhru v distriktním soudu v Jižním distriktu New Yorku 13. července, kdy soudkyně Analisa Torresová rozhodla částečně ve prospěch společnosti v případu podaném Komisí pro cenné papíry a burzy datovaném od roku 2020.

Podle dokumentů podaných 13. července soudkyně Torresová udělila souhrnný rozsudek ve prospěch společnosti Ripple Labs, když rozhodla, že token XRP není cenný papír, ale pouze v případě programových prodejů na digitálních burzách.

Nicméně SEC také zaznamenala svou vlastní výhru, jelikož federální soudkyně rozhodla, že XRP je cenný papír, když je prodáván institucionálním investorům, neboť splňuje podmínky stanovené Howeyovým testem.

Žaloba SEC se snažila donutit Ripple, aby přestal nabízet svůj token XRP s předpokladem, že XRP je cenný papír a vyžaduje dodateční regulaci.

Podle soudních dokumentů zveřejněných serverem Cointelegraph:

“Žádost žalovaných o souhrnný rozsudek je PŘIJATA v případě programových prodejů, ostatních distribucí a prodejů Larssena a Garlinghousea, a ODMÍTNUTA v případě institucionálních prodejů.”

Během několika minut od zveřejnění této zprávy se cena XRP vyšplhala z 0,45 USD na 0,61 USD. To představuje růst o více než 25% . Nyní je v okamžiku zveřejnění tohoto článku je cena 0,79 USD a to činí nárust o 67% za 24 hodin.

Případ proti Ripple trvá od prosince 2020, kdy SEC žalovala Ripple a jeho dva hlavní výkonné úředníky, Brada Garlinghousea a Chrise Larsena, s obviněním, že společnost nabízí neregistrovaný cenný papír.

Během posledních tří let byl případ plný dramatických zvratů, včetně zveřejnění “Hinmanových dokumentů” a neustálého odporu proti obviněním SEC ze strany Garlinghousea.

Kromě zřejmého pohybu, který ukázal token XRP po této zprávě, je celková nálada v kryptoměnové komunitě radostná. Celková kapitalizace tohoto sektoru vzrostla za 24 hodin o 6,39 % na celkovou hodnotu 1.27T USD.

ZDROJ: https://cointelegraph.com/news/ripple-wins-case-against-sec-as-judge-rules-xrp-is-not-a-security

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *