Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Adopce kryptoměn v České republice

0

Adopce kryptoměn v České republice je stále ve své počáteční fázi, ale řada podniků již začala experimentovat s přijímáním Bitcoinu jako platby za zboží a služby. Zrychlující se adopce kryptoměn ze strany institucionálních hráčů a vstup investičních skupin do krypto průmyslu je také vidět i v České republice. Příkladem může být investiční skupina MITON, která kapitálově vstoupila do společností Coinmate nebo Confirmo.

V České republice je zhruba 550 firem firem, které přijímají kryptoměny. Například největší český eshop Alza začal přijímat Bitcoin v roce 2017 a následně přidal i možnost nákupu kryptoměn ve svých pobočkách. Dalším velkým řetězcem, kde můžete platit, nakoupit nebo prodat Bitcoin je síť tabákových výrobků Geco.

Také existují globální společnosti, které přijímají kryptoměny a působí i v České republice. Mezi ně patří například Wikipedia, Microsoft, Playboy, Subway, Overstock a pobočky KFC v Kanadě. V poslední době se mluví o dvou nových řetězcích s rychlým občerstvením, které přijímání Bitcoinu zvažují. Konkrétně Starbucks a Burger King.

Směnárny a burzy:

Největší krypto směnárna v České republice je Simplecoin. Tato směnárna byla založena v roce 2013 a umožňuje směnit z Kč na BTC, LTC, ETH a ostatní. Bybit, Anycoin, Simplecoin, CoinBank, Kriptomat, Change Invest, Vexl, Bit.plus, a ccShop jsou další směnárny a burzy, které umožňují obchodování s kryptoměnami.
Binance, Coinmate, Crypto.com, Coinbase, Bitfinex, Kraken, Gemini, OKX, Deribit, Poloniex, Huobi, Bittrex, Kucoin, Bitmex, a Primebit jsou další burzy, které umožňují obchodování s kryptoměnam.

Co se týče bank, některé banky v České republice se rozhodly blokovat veškeré platby související s bitcoiny či altcoiny. Provádění takových transakcí veřejně odmítá Raiffeisenbank a.s. nebo Česká spořitelna a.s. Ostatní banky jsou v tomto ohledu smířlivější a postupují většinou ad hoc neboli případ od případu.

Je důležité poznamenat, že situace se může měnit a některé firmy mohou své politiky ohledně přijímání kryptoměn měnit. Doporučuji vždy ověřit aktuální informace přímo u dané společnosti.

Zdroj: bing.com

Nevíte si rady? Navštivte naše sociální sítě a kontaktujte nás! Rádi vám pomůžeme. 

www.kryptoklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *